Bizi Takip Edin:

“Değişen koşullar, tecrübelerinizi ve pozisyonunuzu hızlı bir şekilde analiz edip, o anki durumunuza ve ihtiyacınıza en uygun alternatifi seçmenizi gerektirir. Şirketlere uyguladığımız check-up sistemimiz ile hem mevcut durum raporu hazırlıyor hem de yol haritasını birlikte belirliyoruz."

HAKKIMIZDA

WBCONS-hd, şirketlerin iş süreçlerinde yönetimsel çözümler sunan ve alternatif bakış açısı getiren, hedef odaklı danışmanlık firmasıdır. Birlikte çalıştığı müşterilerinin öncelikle stratejilerini, netleştirmesini sağlayarak, uygulamaya alınacak taktikleri belirleyerek sonuca birlikte ulaşmayı sağlar.

Şirketin içinde bulunduğu durumu, yönetimsel engelleri ve tıkanan noktaları, özet bir değerlendirme (check-up) ile belirleyip, çıkan sonuçlar da mutabık kaldıktan sonra, müşterisi ile yola çıkmayı tercih etmektedir.

Ulusal ve uluslararası iş ortakları ile, güncel, global ve beklentilerin hep bir adım önünde uygulama seçenekleri ile yola çıkmıştır. Bugüne kadar düzenlediği uluslararası yatırımcı organizasyonları ile 2 Milyar TL fon temsilcisinin Türkiye de firmalarla buluşmasını organize etmiştir.

WBCONS-hd, hızlı kazanım çözümleri ile müşteri “tamamdır” dediği ana kadar, rakamsal olarak da sunulan hizmetlerin ölçülebildiği, sürdürülebilir çözümleri sunmaya ve yol arkadaşlığına azim ile devam etmektedir.BİZ KİMİZ

Hatice DABAK
Ortak

Akbank ile başladığı çalışma hayatı, Turizm Bankası, Kalkınma Bankası, Finansbank, Ziraat Bankası kuruluşları ile devam etmiştir. Reel sektöre geçtikten sonra Yurt İçi Kargo, Arıkanlı Holding ve Holding grup şirketlerin de, Genel Müdür Yardımcısı, CFO, Genel Koordinatör Yardımcısı, İcra Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi görevlerinde bulunmuştur.

25 yıllık profesyonel iş hayatında edindiği tecrübeyi WBCONS-hd Business Consulting firmasına taşıyarak, geliştirdiği maliyet muhasebesi yönetim sistemleri, nakit akış yönetimi, bütçe ile hedef yönetim ve İhracat Danışmanlık, Uygulama ve Teşvik kullanımı konularında EBITDA ve verimlilik artışı sağlayan danışmanlık hizmetleri ile, kurumlara önemli bir katma değer kazandırmaktadır.

TED Ankara Koleji ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi-Ekonomi bölümü mezunudur.

Ayşegül ÖZÇELİK
Ortak

İş hayatına Leasing alanında başlayan Ayşegül Özçelik, sektörün en önde gelen firmalarında 15 yıl çalışmış olup, bunun üzerine 7 yıl “Teknoloji Perakendeciliği” sektöründe “Özel Projelerden” sorumlu üst düzey yöneticilik tecrübesini eklemiştir.

Şirketlerin finansal ve .operasyonel iş süreçlerinin tanımlanması, departmanlar arası görev ve sorumluluk alanlarının uygulamaya geçirilecek şekilde oluşturulması, sorumlu yöneticilerin yetkinliklerinin geliştirilmesi gereken başlıklarının belirlenmesi, yurt içi ve yurt dışı ürün satış ve satış sonrası hizmetlerinin projelendirilmesiı uzmanlık alanlarını oluşturmaktadır.

Şu anda İnşaat Taahhüt, Sigorta, Turizm , Hukuk, Finansal Teknoloji, Sağlık, Küçük Ev Aletleri Üretim gibi birbirinden farklı sektörlere İş Geliştirme ve İhracat Geliştirme Danışmanlığı yapmaktadır.

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur.

Tankut SOYDAN
Ortak

İş bankası ile başlamış olduğu iş hayatı, sırası ile BRİSA- Bridgestone, BAŞER- Colgate, TEMSA ve LAFARGE –Aslan Çimento firmalarında devam etmiştir. Söz konusu firmaların Türkiye, Irak, Birleşik Arap Emirlikleri ve Avrupa ülkelerinde, Pazarlama ve ürün uzmanı, Ürün Müdürü, Pazarlama Grup Müdürü, Pazarlama Direktörü, Satış ve Pazarlama Başkanı, Ticari başkan ve Yönetim Kurulu Üyesi görevlerinde bulunmuştur.

30 yıllık çalışma hayatı boyunca, satış ve pazarlama alanlarında, ekip kurulması, yönetilmesi, raporlama sistemlerinin kurulması, müşteri segmentasyonuna göre farklı satış arttırıcı stratejilerin geliştirilmesi, yurt içi - yurt dışı pazar analizlerine göre müşteri portföyü oluşturulması, ürün bazlı analiz yapılarak, fiyat ve karlılık sistemlerinin kurulması, satış ve pazarlama odaklı rekabet sistemleri ve stratejilerin hayata geçirilmesi alanlarında uzmanlığı bulunmaktadır.

Türkiye ,Irak ve Avrupa da ,satış ve pazarlama sistemlerinin kurulması, müşteri kazanımı ve satış ekibi yetkinlik gelişimi konularında danışmanlık yapmakta olup, aynı zamanda şirketlere global aktif satış konusunda eğitim vermektedir. Ankara Çankaya Lisesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi-Ekonomi bölümü mezunudur.

Sirel YELMAN
Ortak

STFA Holding grup şirketlerinde, Bütçe ve Finansman Bölümü’nü kurarak, konsolide bütçe ve raporlama sistemlerinin grup bünyesinde uygulamaya konmasını sağlamıştır. Kurulan sistem, Koç Holding gibi kurumsal şirketlerde de örnek alınmıştır. Daha sonra kariyerine yatırım bankacılığı alanında devam etmiş,Türkiye Kalkınma Bankası’nda Finansal Analist olarak enerji, turizm ve sanayi sektörlerinde pekçok projenin finansal değerlendirme ve proje finansman çalışmaları, sanayi, turizm ve enerji sektöründeki KOBİ’lerin başarılı leasing ve kredi işlemlerini gerçekleştirmiştir.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası(EBRD), World Bank (Dünya Bankası), Avrupa Yatırım Bankası(EIB),Alman Kalkınma Bankası(KFW) gibi Uluslararası Finans Kurumlarının uygulamaya koyduğu ve Türkiye’de faaliyet gösteren ticari ve yatırım bankalarının katılımcı olduğu KOBİ finansmanı programlarında 100 milyon Euro’nun üzerinde proje finansmanına danışmanlık yapmıştır. Bu programlarda iş geliştirme, finansal modelleme , küçük ve orta boy işletmelerin kapasitesinin geliştirilmesi başta olmak üzere, kredi geliştirme, kredi süreçleri yönetimi, proje finansmanı, hibe yönetimi, iş planı hazırlanması, iş geliştirme ve eğitim konularında danışmanlık hizmeti vermiştir. Yine AB Teknik Yardım Programları kapsamında yürüyen farklı sürdürülebilirlik programlarında rol almış, projelerde başarılı ekipleri bir araya getirmiştir.

AB, Sanayi Bakanlığı ve Kalkınma Ajansları için hibe başvuru proje teklifleri hazırlamış ve toplam 5 milyon Euro’nun üzerinde hibe projesi teklifi, başarıya ulaşarak proje desteği kazanmıştır.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezundur ve Maastricht School of Management’dan Finansal Yönetim Yüksek Lisans derecesine sahiptir Ayrıca ODTÜ Felsefe Bölümü’nden de Yüksek Lisans derecesi vardır. “Gayrimenkul finansmanı” konulu TKB uzmanlık tezi, “Leasing Uygulamaları” konulu master tezi bulunmaktadır.

ÇÖZÜMLERİMİZ