iletişim +90(212) 963 18 26
Bizi Takip Edin:

Şirketinizi “dijital dünya” da pazarlama ya hazır mısınız?

Bundan 10 sene öncesinden farklı olarak ‘pazarlama’ artık dijital ve geleneksel olarak ikiye ayrılmış durumdadır. Dijital pazarlama en basit anlamıyla elektronik cihazları kullanarak marka bilinirliğini arttırma anlamına gelir. Teknolojinin önemi Dünya’da giderek artarken, Türkiye elektronik cihaz kullanımında 184 ülke arasından 17’nci sırada yer almaktadır.

Dijital pazarlama diğer bir tanımı ile teknolojik pazarlama, yeniliklere açık ve kitlelere anında erişim imkânı sağlamaktadır. Teknolojik pazarlama yöntemleri arasında yaygın olarak kullanılanlardan bazıları sosyal ağ pazarlaması, arama motorları, viral pazarlama, mobil pazarlama ve e-posta pazarlaması dır dır. Bu yöntemler ile birden fazla teknoloji ve kanal kullanarak markanızın bilinirliğini ve satış potansiyelini arttırabilirsiniz.

Şirketinizi “dijital dünya” da pazarlama ya hazır mısınız?


Dijital pazarlama, 4 farklı aşama dan dan oluşmaktadır.

1- Elde etme; müşteriyi web-sitenize çekebilmek için yapılan aktivitelerdir. (Arama motorları, sosyal ağlar vb.)
2- Kazanma; müşteri web-sitenize geldikten sonra hedefe ulaşmanızı sağlayacak aktivitelerdir. (E-posta pazarlaması)
3- Ölçümleme ve optimize etme; performansınızı analiz etmek ve kendinizi rakiplerinizle karşılaştırmanızı sağlar. (Online anketler)
4- Elde tutma ve büyütme; müşterilerinizi her zaman elinizde tutup sürdürülebilirlik sağlamanız için önemli bir aşamadır. (Topluluk oluşturma)

Bu yöntemler birbirini takip etmekle birlikte, müşteriyle olan bağınızı bilimsel olarak da elde tutmanızı sağlar.

21.yüzyılın ‘dijital çağında’ kaybeden olmamak adına, şirketlerin çağa ayak uydurması ve dijital dünyaya kapılarını açması önemlidir.

19 Nisan 2015

Alım DABAK
Pazarlama Uzmanı

 

 

Facebook Twitter Google+ LinkedIn

BLOG

Yatırım Kredisi

Yatırım Kredileri

Yatırım kredileri, ister komple yeni yatırım olsun, ister mevcut yatırımınızı büyütmek ve/veya yenilemek olsun, girişimcilerin duran varlık yatırım kararlarını gerçekleştirmede mali destek sağlayan...Niçin İhracat?

Niçin İhracat?

Çünkü ihracat, hem mikro anlamda firmaların hem de makro anlamda ülke ekonomisinin kazanımıdır. Yurtiçinde faaliyet gösteren firmalara ilaveten yabancı ülkelerdeki müşterilere de mal/hizmet...
Bir Dünyadır Kadın

Bir Dünyadır Kadın

Hüzün dolu gözlerini uzağa doğru çevirdi belki de yaşanacak daha çok sınav var dedi. Yeşil mavi kırmızı belki de hayatın tüm renklerini taşımak istiyordu üzerinde, lakin hayat başka mısralarda gezdiriyordu...